erdogan:-deklarata-e-kryeministrit-italian-eshte-pamaturi-e-plote,-mungese-edukate

Erdoğan: Deklarata e kryeministrit italian është pamaturi e plotë, mungesë edukate

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, e ka quajtur pamaturi dhe mungesë sjelljeje deklaratën e kryeministrit italian Mario Draghi në lidhje me të, raporton Anadolu Agency (AA).

“Deklarata e kryeministrit italian është pamaturi e plotë dhe mungesë edukate”, tha Erdoğan në një bisedë të organizuar me të rinjtë në Bibliotekën Presidenciale në Ankara.

“Ashtu siç shpresonim se marrëdhëniet midis Turqisë dhe Italisë do të përmirësoheshin, Draghi minoi këto marrëdhënie me deklaratën e tij”, shtoi ai.

“Ju jeni një person i emëruar, e jo dikush i zgjedhur në atë post”, vuri në dukje Erdoğan.

Ndryshe, kryeministri italian Mario Draghi në një konferencë shtypi javën e kaluar përdori komente ofenduese ndaj presidentit Erdoğan. /aa

The post Erdoğan: Deklarata e kryeministrit italian është pamaturi e plotë, mungesë edukate appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Edhe dy raste të konfirmuara me coronavirus në Kosovë, shkon në 24 numri i të prekurve me Covid-19

Radio-Ahireti

Një grua humb jetën pasi që u godit nga një dru në Strugë

Radio-Ahireti

Gënjeshtra e qeverisë për ardhjen e vaksinave, MSH heshtë kur fundi i muajit po afrohet

Radio-Ahireti

Vetura futet me shpejtësi në sheshin “Skëndërbej”, përplasje mes disa personave

Radio-Ahireti

Turqia refuzon deklaratën e presidentit amerikan Biden

Radio-Ahireti

Japonia do derdhë në oqean 1 milion ton ujë të ndotur të Fukushimas, ishte ruajtur që nga cunami i 2011

Radio-Ahireti