Image default

Erdoğan teston autobusin elektrik pa drejtues të zhvilluar nga inxhinierët turq

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi se në takimin e kabinetit shkuan me Atak Electric, autobusin e parë elektrik në botë të prodhuar në seri në nivelin 4 pa drejtues të zhvilluar nga inxhinierët turq, transmeton Anadolu Agency (AA).

Erdoğan postoi nga llogaria e tij në Twitter pamjet gjatë testimit të autobusit elektrik që zhvilluan në rezidencën presidenciale në Ankara.

“Në takimin tonë të kabinetit po shkojmë me Atak Electric, autobusi i parë elektrik pa drejtues në botë i prodhuar në seri në nivelin 4 nga inxhinierët turq”, tha Erdoğan.

The post Erdoğan teston autobusin elektrik pa drejtues të zhvilluar nga inxhinierët turq appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Pesë të vdekur dhe 282 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Tre të vdekur dhe 461 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Dokumente të reja për lidhjen e princit saudit në vrasjen e Khashoggit

Radio-Ahireti

Tre të vdekur dhe 316 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Ish-kryetari i Gjakovës, Pal Lekaj dhe të tjerët dënohen për keqpërdorime me subvencione

Radio-Ahireti

Mercenarë rusë shihen në qytetin Sirte të Libisë

Radio-Ahireti