erera-te-fuqishme-ne-dukagjin,-nderprehet-energjia-elektrike

Erëra të fuqishme në Dukagjin, ndërprehet energjia elektrike

KEDS ka njoftuar se erërat e fuqishme që kanë kapluar vendin në orët e vona dhe përkeqësimi i kushteve atmosferike ka bërë që furnizimi me energji elektrike në zonën e Dukagjinit të afektohet nga dëmet që janë shkaktuar në rrjet.

“Peja dhe Gjakova janë zonat më të afektuara aktualisht, ku erërat e fuqishme po vazhdojnë me intenzitet të lartë duke vështirësuar edhe punën e ekipeve të terrenit.

KEDS ka angazhuar menjëherë dhjetëra ekipe të cilët kanë dal në terren për të sanuar dëmet në mënyrë që të rikthehet furnizimi me energji për konsumatorët e afektuar.KEDS njëherazi ju bën thirrje qytetarëve që në rast se shohin ndonjë avari në rrjet, asesi të mos i afrohen por të telefonojnë Qendrën e Thirrjeve në 0800 791 00 apo të shkruajnë përmes rrjeteve sociale”, thuhet në njoftimin e KEDS’it.

TË ngjajshme

COVID-19 për 24 orë: 3 të vdekur, 292 raste të reja dhe 556 të shëruar

Radio-Ahireti

Reshitaj tregon se a do t’i bashkohet ndonjë partie nëse përjashtohet nga AAK

Radio-Ahireti

​Kosova pa Qendër për Trajtimin e Djegieve, dhjetë persona janë dërguar deri më tani për trajtim në Turqi

Radio-Ahireti

Gërvalla-PDK-së: Ju jeni përgjegjës për instalimin e korrupsionit

Radio-Ahireti

Edhe nesër ftoftë, në mes javë ngritën temperaturat

Radio-Ahireti

LDK thërret konferencë për media

Radio-Ahireti