faton-abdullahu:-pa-pdk-ne-e-ha-dreqi-kete-vend

Faton Abdullahu: Pa PDK-në e ha dreqi këtë vend

Përgjatë debatit në ‘Politico’ me gazetarin Visar Duriqi, i cili i tha se politika në vend dhe proceset mund të shkojnë përpara edhe pa PDK-’në, Abdullahu pati një replikë për të, shkruan Gazeta Express.

‘’Pa PDK-në e han dreqi këtë vend’’, deklaroi Abdullahu.

Abdullahu pati aderuar në Partinë Demokratike të Kosovës më 28 dhjetor të vitit të kaluar. Prezantimin e kishte bërë kandidati për kryeministër i kësaj partie, Enver Hoxhaj.

Ish-analisti politik ka thënë se arsyet pse ka vendosur t’i bashkohet PDK-së janë të shumta.

Ai ka thënë se nuk ka trokitur në dyert e PDK-së por i ka gjetur të hapura.

“Ato janë të hapura sot më shumë se kurrë për njerëz të ri dhe për të bërë ndryshimin e madh. Më bren ndërgjegjja që nuk jam bashkuar më herët. Unë jam i bindur se një parti politike duhet të vlerësohet nga rrënjët”, ka thënë ai.

TË ngjajshme

Musliu: Qeveria mund të fillojë rishikimin e pasurisë time

Radio-Ahireti

Mbi 1 milion qytetarë u vaksinuan, por COVID-19 vazhdon të “lulëzojë” në Serbi

Radio-Ahireti

Përfundon mbledhja e PDK-së, nuk e mbështesin Vjosa Osmanin për presidente

Radio-Ahireti

Spanja rekord me raste të reja, ministri i Shëndetësisë jep dorëheqjen për fushatë

Radio-Ahireti

Kalon 100 mijë numri i viktimave nga koronavirusi në Francë

Radio-Ahireti

Stoltenberg: Spekulimet lidhur me ndryshimin e kufijve, prishin stabilitetin

Radio-Ahireti