fauci:-shba-ja-do-t’i-dhuroje-vaksinat-e-teperta

Fauci: SHBA-ja do t’i dhurojë vaksinat e tepërta

“Sapo të kemi vaksinuar të gjithë popullsinë tonë, ne do të konsiderojmë seriozisht që t’i dhurojmë vaksinat tona të tepërta në vendet që kanë nevojë për to”, deklaroi Fauci.

“Shumë nga kombet europiane kanë burime të mjaftueshme, për këto donacione u referohemi vendeve me të ardhura të mesme dhe të ulëta”, shtoi ai.

Fauci sqaroi se “tani për tani, SHBA nuk ka vaksina të tepërta, por ne do t’i kemi ato” duke theksuar se ato do të shkojnë për vendet në nevojë, europiane ose jo.

TË ngjajshme

Bie nga pullazi i shtëpisë, prizrenasi përfundon në QKUK

Radio-Ahireti

Ministrja Gërvalla priti në takim ambasadorin gjerman, biseduar edhe për dialogun Kosovë-Serbi

Radio-Ahireti

Naim Tërnava operohet jashtë vendit, kjo është gjendja e tij shëndetësore

Radio-Ahireti

Mulla Osmani: Shqiptarët nuk kanë qenë gjithmonë myslimanë

Radio-Ahireti

Deputeti i VV-së pjesëmarrës në marshin ku në kor u brohorit kundër Izraelit

Radio-Ahireti

Haradinaj vazhdon akuzat: Salih Zyba sekser klasik i votave, u shkoi deputetëve në shtëpi

Radio-Ahireti