flet-qytetari-qe-e-akuzoi-bulliqin-per-sulm-fizik:-me-kapi-per-krahu-dhe-me-sulmoi

Flet qytetari që e akuzoi Bulliqin për sulm fizik: Më kapi për krahu dhe më sulmoi

Ramadan Zymberi, zyrtari për shërbime publike në komunën e Podujevës, i cili e ka bërë denoncimin, në një lidhje direkte në Info Magazine në Klan Kosova, ka pohuar që kërcënimi dhe sulmi fizik nga kryetari Bulliqi ndaj tij ka ndodhur.

Ai ka treguar që ka shkuar në QKMF për të marrë autoambulancën për nënën e tij.

“Më kapi për krahu dhe më sulmoi. Kërcënimi dhe sulmi fizik ka ndodhur. Janë kamerat aty që mund t’i shohim, por për shkak të procedurës që rrjedhë për rastin nuk dua të flas më shumë”.

“Bulliqin e kam pasë bashkëpartiak, nuk kam asgjë personale me të. E kam denoncuar rastin dhe  policia do të merren. Me siguri ka ndikuar politika”.

Ndryshe këto akuza janë mohuar nga kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, i cili thotë që këto pretendime janë të pavërteta dhe po bëhen për të dëmtuar reputacionin e tij si kryetar i Komunës dhe subjektit në prag të zgjedhjeve.

TË ngjajshme

Rinovohet shtëpia e nënës së Shën Terezës

Radio-Ahireti

Punonjësit e Vatikanit që refuzojnë të vaksinohen kundër Covid-19 rrezikojnë vendin e punës

Radio-Ahireti

Moderna apo Pfizer? Sipas studimi ja cila prej tyre ka më shumë efekte anësore

Radio-Ahireti

Kosnett për ligjin e konfiskimit të pasurisë: Të jetë proces i drejtë, pa motive politike

Radio-Ahireti

Ismaili: Për Albin Kurtin  më me rëndësi ishin zgjedhjet në Shqipëri se jeta e kosovarëve që po vdesin në mungesë të vaksinave

Radio-Ahireti

Zemaj: Ne i kemi siguruar vaksinat, por kontrata erdhi pas kalimit të Qeverisë

Radio-Ahireti