forcat-izraelite-arrestuan-sheik-ekrima-sabri,-ligjeruesin-e-xhamise-al-aksa

Forcat izraelite arrestuan Sheik Ekrima Sabri, ligjëruesin e Xhamisë Al-Aksa

Ekipet e policisë dhe inteligjencës izraelite rrethuan shtëpinë dhe i kërkuan Sheik Sabriut që t’i shoqërojë ata.

Forcat izraelite arrestuan Sheik Ekrima Sabriligjëruesin e Xhamisë Al-Aksa, nga shtëpia e tij në Jerusalemin e pushtuar Lindor.

“Ekipet e policisë dhe inteligjencës izraelite rrethuan shtëpinë dhe i kërkuan Sheik Sabriut që t’i shoqërojë ata”, tha një i afërm i tij, duke kërkuar që të mbetet anonim për arsye sigurie.

“Izraelitët nuk dhanë asnjë arsye për arrestimin e tij”, tha ai.

Shtëpia e Sheik Sabri është në zonën Al-Sawana e cila ka pamjen nga Qyteti i Vjetër i Jerusalemit.

Autoritetet izraelite e kanë arrestuar ligjëruesin shumë herë në të kaluarën dhe madje ia kanë ndaluar hyrjen në Xhaminë Al-Aksa për disa muaj. (AA)

The post Forcat izraelite arrestuan Sheik Ekrima Sabri, ligjëruesin e Xhamisë Al-Aksa appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Serbia fillon vaksinimet në kampet e migrantëve

Radio-Ahireti

Policia ia ndalon hyrjen në Kosovë edhe një zyrtari serb

Radio-Ahireti

Studentët lirohen nga pagesa e semestrit veror

Radio-Ahireti

PZAP sot bën publike vendimet për mbi 200 ankesat e dorëzuara për rezultatin e zgjedhjeve

Radio-Ahireti

Arrestohet kryetari i Komunës së Kllokotit, Bozhidar Dejanoviq

Radio-Ahireti

Hoti e Zemaj takohen me përfaqësues të IKSHPK-së, paralajmërohet ashpërsim i masave

Radio-Ahireti