forcat-turke-arrestuan-14-persona-te-dyshuar-per-lidhje-me-deash-in

Forcat turke arrestuan 14 persona të dyshuar për lidhje me DEASH-in

Forcat turke të sigurisë arrestuan gjithsej 14 persona të dyshuar për lidhje me grupin terrorist DEASH, raporton Anadolu Agency (AA).

Ekipet kundër terrorizmit të policisë dhe inteligjencës mësuan se 21 të dyshuar për lidhje DEASH-in ishin në kryeqytetin Ankara, tha burimi.

Ekipet zhvilluan operacione paralele në orët e para të mëngjesit dhe arrestuan 14 shtetas të huaj, të cilët ishin në kontakt me zonat e konfliktit.

Më tej u theksua se kërkimi për të dyshuarit e mbetur është duke u zhvilluar.

Në vitin 2013, Turqia u bë një nga vendet e para që shpalli DEASH-in grup terrorist.

The post Forcat turke arrestuan 14 persona të dyshuar për lidhje me DEASH-in appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Riemërohet përsëri në krye të Ligës Arabe, Ahmed Aboul Gheit

Radio-Ahireti

Fushata e Abrashit me paret e shtetit, nënshkruan memorandume milionëshe më komunat e LDK-së

Radio-Ahireti

Përfaqësues të Ambasadës Amerikane vizitojnë dhomën operative për zgjedhje

Radio-Ahireti

Gjatë janarit, 10 persona humbën jetën në aksidente trafiku

Radio-Ahireti

Vdesin dy persona në një aksident tragjik në fshatin Ponoshec të Gjakovës

Radio-Ahireti

Vrau dy vëllezërit në fshatin Kosuriq të Pejës, i akuzuari dënohet me 23 vite burgim

Radio-Ahireti