Image default

Garoi për herë të parë për deputet, kaq vota mori në vendlindje djali i Hysni Gucatit

Në bazë të numërimit të votave nga formularët e publikuar nga KQZ’ja, në 74 vendvotime në Skenderaj, Musli Gucati që kandidoi për deputet në listën e Partisë Demokratike të Kosovës arriti të marr 845 vota.

Babai i Musliut, Hysnia është duke u mbajtur në Dhomat e Paraburgimit në Hagë.

Ai sa bashku me Nasim Haradinaj po akuzohen nga Gjykata Speciale për pengim të personave zyrtarë në kryerjen e detyrave zyrtare, për frikësim të dëshmitarëve, për hakmarrje dhe për shkelje të fshehtësisë së procedurës.

Në ndërkohë fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit doli të jetë Lëvizja Vetëvendosje me mbi 47% të votave të përgjithshme.

TË ngjajshme

Ky është plani i PDK-së për diasporën

Radio-Ahireti

Apeli merr vendim për rastin e Shukri Bujës

Radio-Ahireti

Hoti i përgjigjet Kurtit: Vendimet e mija s’ka kush që i konteston, ty s’të vije më shansa për pushtet

Radio-Ahireti

Hoxhaj: Jam në gjendje që Kurtin për çdo temë të politike me shti në xhep të vogël

Radio-Ahireti

Hoxhaj e fton sërish Kurtin në debat

Radio-Ahireti

SHBA, shteti i Virxhinias heq dënimin me vdekje

Radio-Ahireti