gervalla-ftohet-t’i-drejtohet-komisionit-per-pune-te-jashtme-te-pe-se

Gërvalla ftohet t’i drejtohet Komisionit për Punë të Jashtme të PE-së

Në komunikatën ministrore thuhet se në ftesën e tij, McAllister, ka ftuar ministren Gërvalla t’i drejtohet anëtarëve të këtij komisioni në njërën prej takimeve të tyre, duke e parë si një mundësi të mirë për të diskutuar lidhur me prioritetet e politikës së jashtme të Kosovës.

Për ministren Gërvalla mbetet prioritet përfaqësimi i Kosovës në institucionet e BE-së për avancimin e agjendës evropiane për vendin. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

98 vjet nga marrëveshja turko-greke për shkëmbim popullate

Radio-Ahireti

Alarmon Haradinaj: Të mos rritet çmimi i energjisë elektrike

Radio-Ahireti

Katër të vdekur dhe 774 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Mbi 60 përqind e mjekëve kosovarë të vaksinuar kundër COVID-19

Radio-Ahireti

Statistika e COVID-19/ Prishtina prinë me rreth 25 mijë raste

Radio-Ahireti

Insekti detyroi Rusinë të “njoh” Kosovën 

Radio-Ahireti