gjashte-viktima-dhe-586-raste-te-reja-me-covid-19-ne-shqiperi

Gjashtë viktima dhe 586 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë kryer 2.510 testime nga të cilat 586 persona kanë rezultuar pozitivë, ndërkohë janë regjistruar 6 raste vdekjeje pacientësh të moshës 54-88 vjeç.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 277 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Ndërsa nga ana tjetër në 24 orët e fundit janë shëruar 594 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 41,464 që nga fillimi i epidemisë.

The post Gjashtë viktima dhe 586 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

19 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Punëtorët e Trepçës ende pa paga, paralajmërojnë grevë javën e ardhshme

Radio-Ahireti

Putin dhe Merkel shënojnë përvjetorin e përfundimit të Luftës së Dytë Botërore

Radio-Ahireti

Gjashtë vende arabe lejojnë namazin e teravisë në xhami

Radio-Ahireti

Angela Merkel humb durimin

Radio-Ahireti

Haziri: Situata alarmante edhe përkundër uljes së rasteve me COVID-19

Radio-Ahireti