Image default

Gjatë të mërkurës policia dënoi 716 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID

Policia e Kosovës ka vazhduar me shqiptimin e dënimeve për të gjithë ata që nuk kanë respektuar masat parandaluese për përhapjen e virusit COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit policia ka dënuar 716 qytetarë në bazë të ligjit COVID-19.

Po ashtu gjatë 24 orëve policia ka shqiptuar edhe 1188 tiketa trafiku.

Ndërkaq janë raportuar 17 aksidente me të lënduar, 1 me fatalitet dhe 31 me dëme materiale.

The post Gjatë të mërkurës policia dënoi 716 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Kurti: Plani i parë, vaksinimi i së paku 60 për qind të popullatës

Radio-Ahireti

Rrëzohen lisat, bllokohet rruga malore në “Gërmi”

Radio-Ahireti

Grupi Ndërkombëtar i Krizave: Tri mundësi rreth kompromisit të mundshëm ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Radio-Ahireti

5,279 raste aktive me coronavirus në Kosovë, infektologu Ramadani flet për variantin e ri

Radio-Ahireti

Francë, sulme anti-islame ndaj një xhamisë në ndërtim e sipër

Radio-Ahireti

Politikanët amnistojnë veten për shkeljen e masave kundër COVID-19

Radio-Ahireti