Image default

Gjenden mbetje mortore në Gjakovë, trupi i personit ishte me veshje ushtarake dhe emblemë të UÇK-së

Patrulla policore ka dalë në vend të ngjarje, ka kontaktuar me dëshmitarin e rastit, e që është dhe punëtor i varrezave të qytetit, dhe njofton se derisa po hapte një gropë varri ka hasur në mbetjet mortore në fjalë.

Dyshohet se mbetjet mortore i përkasin një ushtari të UÇK-së deri tani të pa identifikuar, gjithashtu nuk dihet dhe nga kush është varrosur aty.

Në vend ngjarje ka dalë njësia e hetimeve të stacionit policor – Gjakovë, ato Rajonale dhe pritet së shpejti të dali dhe  Njësia qendrore e Hetimit të Krimeve të Luftës.

 

TË ngjajshme

Murati: Kushtetuta e ndalon bashkimin me Shqipërinë, deklaratat e Kurtit janë populizëm

Radio-Ahireti

Armend Zemaj kërkon shkarkimin e bordit të SHSKUK-së dhe kreut të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore

Radio-Ahireti

Hoxhaj publikon fotografi ambasadorë: Kënaqësi ta ndajmë festën me miqtë

Radio-Ahireti

Biden: SHBA në rrugë për 300 milionë vaksina kundër COVID-19 deri në fund të korrikut

Radio-Ahireti

AAK synon njërën nga tri pozitat kryesore të shtetit në bashkëqeverisje

Radio-Ahireti

Gani Geci tregon tre emrat që do t’i votonte në listën e PDK-së

Radio-Ahireti