gjermania-e-vazhdon-bllokaden-nga-covid-19-deri-me-7-mars

Gjermania e vazhdon bllokadën nga COVID-19 deri më 7 mars

Gjermania, fillimisht, vendosi një bllokim mbarëkombëtar në nëntor dhe më pas shtrëngoi kufizimet, mes rritjes së numrit të infektimeve të COVID-19, raporton ATSh.

Megjithatë, pavarësisht një rënie të rasteve të reja ditore, Merkel dhe liderët e shteteve nuk e ndiejnë që vendi është jashtë rrezikut.

Bllokimi detyroi mbylljen e shkollave, kopshteve dhe bizneseve jothelbësore.

Liderët miratuan që shtetet të vendosnin vetë për rihapjen e shkollave, ndërsa parukeritë mund të rinisin sërish nga veprimtaria më 1 mars.

TË ngjajshme

Gashi: Demaçi s’kishte lidhje me marksizëm-leninizëm, këto ishin shpifje të LDK-së

Radio-Ahireti

​Tentojnë të hyjnë në këmbë nga Serbia në Kosovë, ndalohen dy persona

Radio-Ahireti

Pas borës, bujqit i kthehen punës në vreshta

Radio-Ahireti

Baton Haxhiu: Albin Kurti e ka paramenduar vilën e tij ende pa hyrë në të!

Radio-Ahireti

Rrëmbehet një vajzë në Istog

Radio-Ahireti

”Nuk janë të mirëmenduar”, ekspertja Vishaj komenton sloganet e partive politike në Kosovë

Radio-Ahireti