gjermania-regjistron-3.856-raste-te-reja-me-covid-19

Gjermania regjistron 3.856 raste të reja me COVID-19

Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 3,856 në 2,342,843, treguan të martën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infektive, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Numri i raportuar i vdekjeve u rrit me 528 në 65,604, tregoi numri. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Haradinaj ia bën pak qejfin vetës: Nëse VV kërkon kandidaturën time për president, AAK e pranon

Radio-Ahireti

“Vendimi i parë i ministrit Arben Vitia – i kundërligjshëm”

Radio-Ahireti

Hoti i përgjigjet Kurtit: Vendimet e mija s’ka kush që i konteston, ty s’të vije më shansa për pushtet

Radio-Ahireti

Emocionuese: Ish-ushtari i UÇK-së nga Shqipëria takon pas 21 vitesh komandantin që e dinte për të vdekur

Radio-Ahireti

Dënimi i Pal Lekajt për korrupsion dhe të tjerëve, gjykata nuk ia fali besimin dy ekspertizave financiare

Radio-Ahireti

Shkon në 11 numri i ushtarëve turq të vdekur pas rrëzimit të helikopterit

Radio-Ahireti