gjilani-ka-aktualisht-150-raste-aktive-me-covid-19

Gjilani ka aktualisht 150 raste aktive me COVID-19

Në këtë takim, nënkryetari Ismajli njoftoi se 150 raste janë aktive me COVID-19 në Gjilan,

derisa u ka bërë apel qytetarëve dhe bizneseve që japin shërbime që të vazhdojnë t’i respektojnë masat, vendosjen e maskës dhe mbajtjen e distancës.

Pasqyra e përgjithshme në Gjilan që prej fillimit të pandemisë është si vijon: nga 11893 mostra, 3680 kanë rezultuar pozitivë, 3425 janë shëruar, 110 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin, 150 raste janë aktive, të hospitalizuar me COVID janë 23 persona dhe 389 mostra në pritje për rezultat.

Ndryshe, Komiteti i themeluar nga kryetari Lutfi Haziri më 13 mars 2020, ka të inkorporuara institucionet lokale dhe regjionale, përfshirë edhe QKMF’në, emergjencat civile, QRSHP, policinë, Bashkësinë Islame, zjarrfikësit, qendrën e thirrjeve 112 dhe Kryqin e Kuq./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Problemi me qentë endacak, AUV-i ka ndarë 700 mijë euro për trajtimin e tyre

Radio-Ahireti

Lul Raka si kryesues i Bordit Këshilldhënës: Nuk kemi thënë të bëhet lehtësimi i masave

Radio-Ahireti

ATK nga 1 prilli edhe me një shërbim të ri elektronik

Radio-Ahireti

Shtëpia e Bardhë zbulon shkakun e rrëzimit të Biden në shkallët e avionit

Radio-Ahireti

Murati: Kushtetuta e ndalon bashkimin me Shqipërinë, deklaratat e Kurtit janë populizëm

Radio-Ahireti

Vëllai i Hakif Zejnullahut reagon ndaj keqpërdorimit të figurave heroike nga VV

Radio-Ahireti