gjykata-merr-vendim-per-te-dyshuarit-qe-rrembyen-dy-shtetasit-e-maqedonise

Gjykata merr vendim për të dyshuarit që rrëmbyen dy shtetasit e Maqedonisë

Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate nga Gjykata Themelore e Gjilanit, shkruan lajmi.net.

“Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë të pandehurve V.K., M.I., B.N., V.K., F.S. dhe M.Z”, thuhet në njoftim.

Ekziston dyshimi i bazuar se të pandehurit me datën 16 – 17 Shkurt 2021, me dashje direkte dhe me qëllim të përfitimit material, i kanë marrë dhe kanë mbajt nën kërcënimin e armës të dëmtuarit Z.R. dhe A.A., në një villë në komunën e Novobërdës, të cilët i kanë prangosur me pranga plastike, duke iu bërë video incizime, të cilat pastaj ia kanë dërguar familjarëve të të dëmtuarve.

Me këto veprime, të pandehurit dyshohet se kanë kryer veprën penale “rrëmbimi” vepër e sanksionuara me Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

Lajmi.net ka raportuar në vazhdimësi për rrjedhjen e kësaj ngjarjeje, ku dy prej të dyshuarve janë pjesëtarë të Policisë së Kosovës. /Lajmi.net/

Si ndodhi ngjarja në Novobërdë ku zyrtari policor bashkë me të dashurën kidnapuan e kërcënuan dy shqiptarë nga Maqedonia

TË ngjajshme

Mani: Ka hezitim nga mësimdhënësit për ta marrë vaksinën kineze

Radio-Ahireti

​Nesër tërhiqet shorti për renditjen e partive politike në zgjedhjet e 14 shkurtit

Radio-Ahireti

Kosova vonohet në sigurimin e vaksinës, MSH ndërron fjalët për datën e arritjes së saj

Radio-Ahireti

Ish-këshilltari: Nuk pashë program te ekspozeja e Kurtit, ndoshta edhe ka një të tillë

Radio-Ahireti

KE propozon “COVID-pasaporta” për lehtësimin e udhëtimit brenda BE-së

Radio-Ahireti

Nga PDK i reagojnë Vjosa Osmanit: Në stilin e Trumpit po i vazhdon sulmet ndaj KQZ-së

Radio-Ahireti