gjykata-speciale-cakton-seancen-e-radhes-per-salih-mustafen

Gjykata Speciale cakton seancën e radhës për Salih Mustafën

Kështu është bërë e ditur në kalendarin e publikuar nga Specialja.

Ndër të tjerash theksohet se duke filluar nga ora 11:00 do të zhvillohet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes që lidhet me Mustafën, transmeton lajmi.net.

Salih Mustafa ishte i arrestuari i parë nga Gjykata Speciale, nën dyshimin kinse për krime të kryera gjatë luftës.

Më 28 shtator 2020, Mustafa nuk kishte pranuar të deklarohej për akuzat me të cilat ngarkohej, derisa më 28 tetor , ai u deklarua i pafajshëm për katër akuzat e ngritura ndaj tij nga Specialja.

Ndërsa më 23 nëntor 2020, Gjykata Speciale kishte marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit ndaj Salih Mustafës./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Biznesmeni kërkon nga qeveria 50 mln euro për sektorin privat: Ndryshe, vdesim nga uria

Radio-Ahireti

Tentoi t’i jepte 10 euro si ryshfet policit kosovar, nuk i lejohet hyrja në Kosovë

Radio-Ahireti

​Fauci: Amerikanët mund të mbajnë maska edhe në vitin 2022

Radio-Ahireti

Syla: Konjufca e bëri goditjen e parë ndaj Dakës, kulmin e arriti Osmani

Radio-Ahireti

Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi e çojnë në Apel kërkesën për lirim nga paraburgimi

Radio-Ahireti

Abdixhiku: Zyrtarët e LDK-së që dorëzuan detyrat sot dhanë shembull në skenën politike dhe institucionale

Radio-Ahireti