Greqia goditet nga një tërmet

Shkencëtarët thonë se një tërmet i fortë me një forcë paraprake 4,7 ka goditur Greqinë perëndimore.

Autoritetet në Athinë raportuan se dridhja goditi në orën 21:22 (të kohës lokale) me epiqendër 62 km në jugperëndim të Janinës dhe 30 km në veriperëndim të Préveza, transmeton Telegrafi.

Asnjë lëndim apo dëmtim nuk është raportuar deri më tani.

Greqia shtrihet në një rajon aktiv sizmik dhe tërmetet me madhësi të ngjashme janë të shpeshta.

TË ngjajshme

Austria ndalon shaminë për vajzat në shkollat fillore

Radio-Ahireti

Gjermania ka tashmë 2 milionë raste me coronavirus

Radio-Ahireti

Kosovë, 22 vjet pas masakrës së Reçakut akoma nuk ka llogaridhënie

Radio-Ahireti

Saima Mohsin, gruaja e para muslimane si prokurore federale në SHBA

Radio-Ahireti

Babai im i ka humbur gati gjysmën e aftësisë së dëgjimit dhe shikimit

Radio-Ahireti

Trump konfirmon takimin me Erdogan javën e ardhshme

Radio-Ahireti