haradinaj-dhe-ambasadori-turk-flasin-per-zhvillimet-politike-ne-kosove

Haradinaj dhe ambasadori turk flasin për zhvillimet politike në Kosovë

“Në vazhdën e takimeve me përfaqësuesit ndërkombëtarë në Kosovë, prita sot ambasadorin e Turqisë, . Çagrı Sakar”. Biseduam për zhvillimet politike në vend dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale mes Kosovës e Turqisë dhe e falënderova ambasadorin për mbështetjen e vazhdueshme të vendit të tij për Kosovën”, ka shkruar ai./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Nuk zbatohet vendimi për mbajtjen e ligjëratave fizikisht

Radio-Ahireti

Spahiu: Haradinaj i ka gjasat më të mëdha nga të gjithë të bëhet president

Radio-Ahireti

Rrahje në qendër të Prishtinës, intervenon Policia

Radio-Ahireti

Sanders mbledh 1.8 milion dollarë për bamirësi nga fotografia e famshme

Radio-Ahireti

Biznesmeni kërkon nga qeveria 50 mln euro për sektorin privat: Ndryshe, vdesim nga uria

Radio-Ahireti

Syla: Me iu thënë që VV bën koalicion me PDK, alivanosen gjysma e elektoratit

Radio-Ahireti