Image default

Haradinaj: Kurrë nuk e la pa e ndërtu autostradën e Dukagjinit

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se do të vazhdojë tutje punën për ndërtimin e Autostradës së Dukagjinit.

Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka treguar për premtimin që i kishte bërë Sali Berisha, para disa viteve për ndërtimin e Rrugës së Kombit.

Postimi i Haradinajt:

“Kurrë nuk e lá pa e ndërtu autostradën e Dukagjinit

Kur pat ardhë Sali Berisha në Kosovë para disa vjetëve, më pat thanë: “S’kam me lanë gur pa lëvizë, nëse është nevoja dhe kurrë nuk e lá pa e ndërtu Rrugën e Kombit”! Edhe unë po ju them Dukagjin, Kurrë nuk e lá pa e ndërtu Autostradën e Dukagjinit!”,ka shkruar Haradinaj. /Telegrafi/

TË ngjajshme

Greqi, reagime ndaj kryepeshkopit Ieronimos i cili ofendoi muslimanët

Radio-Ahireti

Afër 60 mijë të infektuar me COVID-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

6 mijë e 896 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Sot manifestohet Dita e dytë e Epopesë së UÇK-së

Radio-Ahireti

SHBA-ja mesazh ngushëllimi për 13 dëshmorët turq

Radio-Ahireti

Forcat izraelite shembin një xhami në fazën e ndërtimit në Bregun Perëndimor

Radio-Ahireti