haradinaj:-nese-kosova-nuk-eshte-ne-dyer-te-nato-s,-te-bashkohemi-me-shqiperine

Haradinaj: Nëse Kosova nuk është në dyer të NATO-s, të bashkohemi me Shqipërinë

Haradinaj tha se i dërgon porosi Serbisë dhe gjithë të tjerëve se me bllokimin e Kosovës do të prodhojnë bashkimin me Shqipërinë.

Dhe, nëse kjo ide, siç thekson kreu i AAK-së, Haradinaj, është e rrezikshme, atëherë duhet marrin të gjithë në konsideratë që mos të ndodh, sepse është i interesuar që kjo në vitin 2024 të marrë epilog.

Duke folur për dialogun Kosovë – Serbi, Haradinaj deklaroi se tashmë duhet të ndodh njohja, dhe tash ka mbetur vetëm njohja në tavolinë.

“Tash është koha për njohje. Që të kemi një zgjidhje  në raportet Kosovë Serbi në kufijtë ekzistues.

Nëse të gjitha këto shpresat tona venitën për një arsye të caktuar, çka do t’i themi gjithë atyre që kanë vdekur në përpjekje për lirinë tonë dhe ne duhet të japim një përgjigje”, shtoi ndër tjera kreu i AAK-së, pretendenti për president i Kosovës, në zgjedhjet e 14 shkurtit.

TË ngjajshme

44 gra deputete, vetëm 11 me kuotë gjinore

Radio-Ahireti

Selmanaj për votimin e Osmanit për presidente: Ta shohim kur të vijë radha

Radio-Ahireti

“Nuk të lë me rrejt” – përplasen Gjinovci dhe Syla në Pressing

Radio-Ahireti

Lutfi Haziri shpall kandidaturën për kryetar: Do ta rikthejë LDK-në aty ku e ka vendin

Radio-Ahireti

Infektologu kosovar propozon të kthehen masat rigoroze: Situata me Covid-19 është brengosëse

Radio-Ahireti

Vaksina: Më shumë përfitim se rrezik sëmundjesh të rralla?

Radio-Ahireti