Image default

Haradinaj: Për pesë minuta mund të merrem vesh me Kurtin për krijimin e qeverisë

“Sa më përket mua muj’, tha Haradinaj.

“Unë i qes katër tema kyçe, nëse në ato jam dakord për të tjerat janë të zgjidhshme”, tha ai në televizionin publik të Kosovës.

“Përballja me Serbinë pa kompromis, njohja reciproke, pa kompromise në territor në rregullim të brendshëm e të tjera”, theksoi ai.

“Është anëtarësimi i Kosovës në NATO, në kohë optimale e nëse jo referendum për bashkim në union”, tha Haradinaj.

“Marrëdhënia bilaterale e besueshme me Amerikën pa alternativë si dhe integrimi në BE”, shpjegoi Haradinaj.

TË ngjajshme

Shqipëri: Fshehja e vdekjeve nga Covid, shifrat që nxjerrin bllof propagandën e qeverisë

Radio-Ahireti

Haradinaj mposhtet nga kryetari i degës në Kamenicë, këta janë 10 më të votuarit e AAK-së

Radio-Ahireti

Aksident i rëndë në Deçan, tetë të lënduar – tre në gjendje të rëndë

Radio-Ahireti

Hoti: Merrni shembull Prizrenin dhe Podujevën si qeverisin këta më shirita të kuq

Radio-Ahireti

“Premtimi i Albin Kurtit për vaksinimin e 60% të popullsisë brenda vitit, vështirë i realizueshëm”

Radio-Ahireti

Demaj: Feja nuk i duhet politikës

Radio-Ahireti