Image default

Haradinaj-Stublla: Aleanca me Amerikën është e përjetshme dhe e pandryshueshme

Ministrja në detyrë, ka uruar Presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe është e bindur që në krye me Biden, Kosova do të jetë anëtare e NATO-s.

“SHBA-të janë pjesë e secilës arritje e moment historik të Kosovës dhe popullit të saj. Presidentët amerikanë kanë qenë historikisht mbështetës të pazëvendësueshëm për Kosovën e miq të mëdhenj të popullit tonë. Duke qenë afër nesh në kohërat më të vështirë, e duke u gëzuar bashkë me ne në ditët tona më të mira”, tha Haradinaj-Stubulla.

Gjithashtu ajo permendi Presidentet e Shteteve të Bashkuara, të cilët ishin në krye që nga viti 1992 deri të Presidenti i fundit Donald Trump.

“Viti 2018 ishte viti kur Presidenti Trump i tha PO ushtrisë së Kosovës. Amerika e po ashtu Presidenti i ri Biden janë mishërim i Kosovës së pavarur dhe sovrane.”

“Amerika e po ashtu Presidenti i ri Biden janë mishërim i Kosovës së pavarur dhe sovrane”, tha ndër të tjera ajo.

 

TË ngjajshme

Nga PDK i reagojnë Vjosa Osmanit: Në stilin e Trumpit po i vazhdon sulmet ndaj KQZ-së

Radio-Ahireti

Imri Ahmeti mohon se po zhvillohet aksion policor në Komunën e Lipjanit, a ka të arrestuar?

Radio-Ahireti

Punime të domosdoshme në siguri të sistemit, KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës

Radio-Ahireti

Kryetarja e Kuvendit nuk e njeh ligjin, kërkon dy anëtarë më pak për Bordin e OSHP-së

Radio-Ahireti

“Dënojeni Trumpin, ose dhuna mund të përsëritet”

Radio-Ahireti

Nëna e Albert Krasniqit alivanoset te varrezat

Radio-Ahireti