haradinaj-stublla:-emiratet-e-bashkuara-arabe,-partner-i-ardhshem-ekonomik-i-kosoves

Haradinaj-Stublla: Emiratet e Bashkuara Arabe, partner i ardhshëm ekonomik i Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministren e Shtetit për Bashkëpunim Ndërkombëtar të Emirateve të Bashkuara Arabe, Reem Ebrahim Al Hashimy.

Gjatë kësaj bisede Haradinaj Stublla ka thënë se temë diskutimi ishte bashkëpunimi ekonomik mes dy vendeve, duke folur në veçanti për atë se sa potencial të madh ka Kosova përmes rinisë së mrekullueshme që ka.

“Emiratet e Bashkuara Arabe janë një partner i ardhshëm ekonomik, që do të zbulojë potencialin e vendit e rinisë sonë të mrekullueshme, për zhvillim të qëndrueshëm ekonomik dhe shkëmbime në fusha të interesit të përbashkët. Këtë potencial Kosova synon ta kapitalizojë përmes pjesëmarrjes në ngjarjen më spektakolare të shekullit ‘Dubai Expo 2020.’”, ka shkruar në Facebook ministrja kosovare.

The post Haradinaj-Stublla: Emiratet e Bashkuara Arabe, partner i ardhshëm ekonomik i Kosovës appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

VV-ja e quan skandal dhe të rrezikshëm tërheqjen e urdhërarrestit ndaj Milan Radoiçiqit

Radio-Ahireti

Brenda një dite 649 gjoba për mosrespektim të masave antiCovid-19

Radio-Ahireti

Turqi, arrestohen 130 ushtarakë nën dyshimet për lidhje me FETO-n

Radio-Ahireti

Kurti e Osmani vizitojnë Shtëpinë Shkollë të familjes Hertica

Radio-Ahireti

Turqia rindërton spitalin e dëmtuar në kampin e refugjatëve Rohingya në Bangladesh

Radio-Ahireti

Mianmar, protestat kundër grushtit të shtetit vazhdojnë për të tretën ditë

Radio-Ahireti