haradinaj-stublla-uron-sekretarin-e-ri-te-shtetit-antony-blinken

Haradinaj-Stublla uron sekretarin e ri të Shtetit Antony Blinken

“Mirëserdhët sekretari Blinken! Kosova është mirënjohëse për mbështetjen e pakursyer përgjatë viteve të Sekretarit Blinken për Kosovën, duke promovuar dhe mbrojtur subjektivitetin e saj ndërkombëtar. Rrugët tona takohen përsëri me Blinken dhe ky është një lajm që i jep shpresë popullit të Kosovës, për të ardhmen e sigurtë, përkrah SHBA-ve, së shpejti edhe në NATO së bashku,” thuhet në urim. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Osmani në Zvicër takohet me bashkatdhetarë: Nuk shihen më vetëm si burim remitencash, por edhe idesh

Radio-Ahireti

Isa Mustafa flet për lajmi.net, tregon se a e uroi Lumir Abdixhikun pas fitores

Radio-Ahireti

Hoxhaj: Me njohjet personale që kam me Bidenin e Merkelin, përfiton Kosova

Radio-Ahireti

Lekaj: Vetëvendosje po e mbyt demokracinë

Radio-Ahireti

Kur Vjosa Osmani irritohej nga “rimat” e Kurtit: S’kemi nevojë për këngë e poezi, por për zgjidhje

Radio-Ahireti

Zvicra, me pagën mesatare më të lartë në Evropë

Radio-Ahireti