hasani-ka-nje-mesazh-per-kurtin:-nuk-mund-t’i-ikesh-dialogut,-eshte-obligim-nderkombetar

Hasani ka një mesazh për Kurtin: Nuk mund t’i ikësh dialogut, është obligim ndërkombëtar

Ai ka komentuar deklaratat e kryeministrit Albin Kurti i cili kishte thënë se dialogu nuk është ndër prioritetet e para të tij.

“Nuk mund t’i ikësh dialogut, është obligim ndërkombëtar. Ballëhapur ballafaqohu me Serbinë. Del dyz, të ha dreqi”, ka thënë ai.

Ai ka thënë se marrëveshja që BE e quan normalizim të marrëdhënieve mes dy vendeve, duhet të përfundohet pasi kështu po vuan edhe vendi.

“Kosova vuan nga kjo. Investim e huaja nuk ndodhin në një vend me këso procese të paqarta. Kriminelët mund të ikin nga vendi dhe për një letër thirrje duhet 100 punë. Vucici dhe Serbia do mundohen të pengojnë dialogun pasi Bideni është një pro-shqiptar i njohur. Kemi një mundësi të mirë”, shtoi ai.

Ai tutje tha se Rusia nuk mund të ndikojë në Kosovë por që ndikimi i saj në Ballkan përmes Serbisë është i madh.

TË ngjajshme

Pandemia – dhunë, varfëri dhe përgjegjësi për gratë

Radio-Ahireti

Mbështetësi i Albin Kurtit mbrëmjen e kalon në kazino

Radio-Ahireti

Kandidatja e LDK-së për deputete pretendon se janë manipuluar votat e saj

Radio-Ahireti

Operacioni ‘Stuhia’: Kërkohet paraburgim për katër të dyshuar

Radio-Ahireti

Vetura godet për vdekje një fëmijë 7-vjeçar në Lipjan

Radio-Ahireti

“Gjoba gjobë”, LDK-së i shkruhet edhe një tiketë prej 2 mijë eurove

Radio-Ahireti