haxhi-avdyli:-ne-ldk-duhet-te-kene-guxim-t’i-thone-isa-mustafes-“mjaft-me”

Haxhi Avdyli: Në LDK duhet të kenë guxim t’i thonë Isa Mustafës “mjaft më”

Isa Mustafa ka paralajmëruar dorëheqjen ndërkohë që anëtarët e kryesisë ende nuk kanë folur se cfarë do të vendosin për të ardhmen e tyre.

Disa nga anëtarët kanë shprehur pakënaqësinë me lidershipin dhe kanë kërkuar dorëheqje.

Avdyli, që ishte përjashtuar nga LDK, ka thënë se në LDK duhet të ekzistojë guximi që të ketë ndryshim.

“Në LDK duhet të kenë guxim t’i thonë Isa Mustafës “Mjaft më””, ka thënë Avdyli.

Avdyli ishte përjashtuar nga dega e tij në Prizren, ndërkohë që tani është pjesë e listës së Vjosa Osmanit.

Zgjedhjet për kryetarin e ri të LDK-së do të mbahen më 14 mars.

Mandati i kryetarit të ri nuk do të jetë i plotë por vetëm vazhdim i atij të Isa Mustafës.

TË ngjajshme

Lista e Vjosa Osmanit humb dy mandate, zëvendësohen nga deputetë të VV-së

Radio-Ahireti

Politikanët amnistojnë veten për shkeljen e masave kundër COVID-19

Radio-Ahireti

Pallaska pas rezultatit të zgjedhjeve: Fituesi të krijojë qeverinë pa arsyetime e viktimizime

Radio-Ahireti

​Një vit pandemi, humben 50 mijë vende të punës dhe bie cilësia në arsim

Radio-Ahireti

Këta janë 15 zëvendësministrat e emëruar nga Kurti

Radio-Ahireti

Maqedoni e Veriut, 7 të vdekur dhe 347 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti