haxhiu-flet-per-postet-ne-qeverine-e-re:-kurti-do-te-jete-kryeminister

Haxhiu flet për postet në qeverinë e re: Kurti do të jetë kryeministër

Haxhiu në DPT te Fidani tha se brenda kësaj jave ose javën tjetër do t’i ndajnë përgjegjësitë.

E pyetur se a do të jetë sërish ministre e Drejtësisë, Haxhiu tha se do të jetë aty ky Vetëvendosja e sheh si të rëndësishme.

“Albin Kurti do të jetë kryeministri i ardhshëm i Kosovës. Ende s’është që i kemi ndarë përgjegjësitë, besoj se brenda kësaj jave ose javës tjetër varësisht kur do të certifikohen rezultatet e zgjedhjve. Por besoj që gjatë ditëve në vijim do t’i ndajmë përgjegjësitë brenda organizatës tonë”, tha Haxhiu.

“Ajo që dihet tashmë është se Albin Kurti do të jetë kryeministëri i ardhshëm i Kosovës, për këtë jo vetëm që Vetëvendosja e ka pasur si propozim por edhe qytetarët me rezultatin e zgjedhjeve kanë dëshmuar që e duan që Albin Kurti të jetë kryeministër i Kosovës. Nuk është që i kemi ndarë përgjegjësitë unë do të jem aty ku Vetëvendosja e sheh të rëndësishme”, shtoi ajo.

TË ngjajshme

Ndryshimi i Ligjit për Zonat Ekonomike s’ofron lehtësira për bizneset

Radio-Ahireti

E shkarkoi nga detyra e shefit të Policisë, Avdullah Hoti mund ta ketë koleg në Kuvend Rashit Qalajn

Radio-Ahireti

Albin Kurti fushatë në Sallagrazhdë të Suharekës: Militantët e VV-së sulmojnë verbalisht dhe shajnë familjen e heroit Vata

Radio-Ahireti

Mot me diell, temperaturat deri në 17 gradë

Radio-Ahireti

Nga Vetëvendosje ua përkujtojnë deputetëve obligimin që kanë për seancat në Kuvendin e Kosovës

Radio-Ahireti

Molliqaj: Vjosa Osmani nuk është e rëndësishme për Albin Kurtin, ajo është e veç dobishme

Radio-Ahireti