Image default

Haziri i ashpër me Vjosa Osmanin, thotë se i është bashkuar një liste “marksiste-leniniste”

Haziri ka thënë se Peci, Osmani e të tjerët i janë bashkuar një partie që dëshiron ta varrosë rugovizmin.

Ai ka thënë se ‘Fatoni me shokë kanë dalë në kampin e kundërt të rugovizmit’.

‘Ka kalu në një listë marksiste-leniniste. Me justfiku veprimin që kanë shku në strofullën e rivalit politik, është për gjynah. Si ish-rugovistë që kanë kalu në anën e kundërt të rugovizmit, me këto aktivitete jeni bë të neveritshëm. Një politikë që synon me varrosë rugovizmin, këtë nuk ka me harru LDK-ja’, ka thënë Haziri në Rtv Dukagjini.

Tutje, Haziri foli edhe për deklaratat e Osmanit ku kjo e fundit tha se ishte e ndikuar derisa kishte folur për Kuritn.

“Ajo është e pandikuar, Vjosa Osmani nuk mund të ndikohet nga askush. Nëse po flisni për një zonjë që ka guxim politik, nuk mund të flasim për ndikueshmëri. Nëse atëherë ka qenë e ndikueshme, sot nga kush është e ndikueshme? Për mua ka qenë shumë e butë në krahasim me rivalin kryesor, VV’në”, ka thënë Haziri.

“Servilë, sejmen dhe lëpirësa të politikave të LDK-së janë mu ata që fshehën pas këtyre thënieve, unë i ftoj me u kundërshtu me mu në një debat të hapur, kudo që dojnë këta. Krejt servilët e LDK’së dhe ata që politikat e LDK-së i kanë realizuar për qëllime personale të përkthyera në pozita… janë bë bashkë sepse dojnë hale ma shumë me shfrytëzu LDK-në”, ka thënë Haziri.

“Ajo listë kundërshton rugovizmin. Në këtë grup ka hy edhe Fatoni vetë, por do ta shohim pas 14 shkurtit”, shtoi Haziri.

TË ngjajshme

Garoi për herë të parë për deputet, kaq vota mori në vendlindje djali i Hysni Gucatit

Radio-Ahireti

Osmani: Urime dita e pavarësisë së shtetit tonë të dashur

Radio-Ahireti

Shkup, gjatë fundjavës do të kryhet dezinsektimi ajror kundër mushkonjave

Radio-Ahireti

Pavarësisht vendimeve të KQZ-së, VV bën thirrje të votohet Kurti

Radio-Ahireti

Biden shprehet “shumë i shqetësuar” për trajtimin e Navalnyt

Radio-Ahireti

Hoti në Graçanicë: Kemi dëshmuar model të mirë të qeverisjes

Radio-Ahireti