haziri:-zgjedhja-e-presidentit-s’ka-shpetim-por-vec-vonim

Haziri: Zgjedhja e presidentit s’ka shpëtim por veç vonim

Haziri tha për Klan Kosova se zgjedhja e presidentit nuk ka shpëtim veç vonim.Aktualisht deputetët e Kuvendit të Kosovës janë në pauzë pasi votimi në raundin e parë dështoi dy herë.Kjo për faktin se në kutinë e votimit duhet të jenë minimum 80 vota.

Në dy rastet paraprake ishin 78 përkatësisht 79 vota, nga 82 deputetët e pranishëm.Për presidentin nuk votuan tre deputet të LDK-së, Agim Veliu, Avdullah Hoti dhe Driton Selmanaj.

TË ngjajshme

25 vjeçari nga Juniku vdes në një aksident trafiku në Gjermani

Radio-Ahireti

Ekspertët e EULEX-it flasin për sfidat në kërkim të personave të pagjetur

Radio-Ahireti

Kurti luan pak me fjalët: Duket që pranvera si mot ju vonua asaj politike, erdhi në muajin prill

Radio-Ahireti

Biden: COVID-19 do të shkaktojë më shumë se 600 mijë viktima

Radio-Ahireti

​Një vit pandemi, humben 50 mijë vende të punës dhe bie cilësia në arsim

Radio-Ahireti

Shqipëria publikon bilancin 24-orësh të koronavirusit,

Radio-Ahireti