hoti:-deri-ne-fund-te-javes-disbursohen-20-milione-euro-per-19-mije-fermere

Hoti: Deri në fund të javës disbursohen 20 milionë euro për 19 mijë fermerë

Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka thënë se dyfishimi i subvencioneve në bujqësi është në kuadër të Programit për Rimëkëmbje Ekonomike.

Postimi i plotë:

Faktet, fakte!

Në Programin për Rimëkëmbje Ekonomike, kemi dyfishuar subvencionet në bujqësi. Ministria e

Financave ka filluar disbursimin e 20 mil për 19,000 fermerë. Deri në fund të javës do të kryhen plotësisht.

Ju premtojmë se do të vazhdojmë me mbështetje.
Për punë ja ku jemi! /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

SHBA-të dhe BE i drejtohen njëzëri Kurtit e Osmanit: Dialogu duhet të rifillojë menjëherë, pa vonesa

Radio-Ahireti

Gjermania regjistron 3.856 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Biden shfuqizon bllokimin e aplikantëve për “Green Card”

Radio-Ahireti

Kurti emëron zëvendësministër të Financave të dënuarin për keqpërdorime me para të shtetit

Radio-Ahireti

Nënkryetari i PSD-së: Vjosa Osmani është në mes të LDK-së dhe Vetëvendosjes

Radio-Ahireti

Reagime anë e kënd, por Kurti e Osmani s’e thonë asnjë fjalë për provokimin e rëndë të Vuçiqit

Radio-Ahireti