hoti-i-bute-karshi-deklaratave-te-vuciqit-per-ushtrine:-nuk-i-sherbejne-paqes

Hoti i butë karshi deklaratave të Vuçiqit për ushtrinë: Nuk i shërbejnë paqes

Hoti ka thënë se deklaratat e tij “nuk i shërben paqes dhe stabilitetit në rajon, e aq më pak arritjes së marrëveshjes përfundimtare dhe njohjes reciproke”.

Në Facebook, ai shkruan se Kosova mbetet e përkushtuar në rrugën drejt integrimit në NATO dhe bashkëpunimit me partnerët ndërkombëtarë, SHBA-në dhe BE-në.

Vuçiq, të enjten kishte deklaruar se muajt e ardhshëm do hapet debat i gjerë publik për çështjen e shërbimit të detyrueshëm ushtarak.

Deklarata e plotë e Hotit:

Kosova mbetet e përkushtuar në rrugën e saj drejt integrimit në NATO dhe thellimit të bashkëpunimit me partnerët strategjik ndërkombëtarë, SHBA-të dhe vendet mike të BE-së.

Deklarata e Presidentit të Serbisë Vuçiq, për ngritjen e kapaciteteve ushtarake, me pretekst zhvillimet në Kosovë, nuk i shërben paqes dhe stabilitetit në rajon, e aq më pak arritjes së marrëveshjes përfundimtare dhe njohjes reciproke. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Mustafa pas takimit me Lajçak: Integriteti territorial i Kosovës është i pa negociueshëm

Radio-Ahireti

Baraliu: Albin Kurti e ka pas qasjen e gabume ndaj administratës amerikane

Radio-Ahireti

Aksident trafiku në Klinë, lëndohen pesë persona

Radio-Ahireti

Apeli merr vendim për rastin e Shukri Bujës

Radio-Ahireti

Protesta e transportuesve: Bllokohet Prishtina nga autobusët /LIVE

Radio-Ahireti

Bullgaria do të vendosë në karantinë shtetasit e saj që hyjnë në vend pa test negativ PCR

Radio-Ahireti