hoti:-ldk-punon-e-nuk-flet-me-megafon-si-ne-regjimet-e-meparshme

Hoti: LDK punon e nuk flet me megafon si në regjimet e mëparshme

Gjatë tubimit elektoral në Vushtrri, ai tha se qeveria e drejtuar prej tij, ka menaxhuar me procese shumë të vështira, duke filluar nga pandemia, ndihmat në ekonomi dhe riparimi i raporteve me aleatët e Kosovës.

“Vetëm LDK mund të çojë përpara procese të mëdha. Ne jemi njerëz të dëshmuar që kërkojmë besimin tuaj me 14 shkurt për të vazhduar me përmbylljen e procesit të dialogut, me zbatimin e marrëveshjes së Uashingtonit, me ndërtimin e rrugës nga Prishtina jo vetëm deri në Vushtrri por deri në veri të Kosovës. Ne nuk jemi njerëz që shkojmë në veri për të rrahur gjoks por punojmë zhvillimin e gjithë Kosovës. Ne as nuk dalim në rrugë për të folur me megafon dhe për të shpërndarë parulla si në regjimet e mëparshme”, tha Hoti./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Haradinaj-Stublla: Aleanca me Amerikën është e përjetshme dhe e pandryshueshme

Radio-Ahireti

Hoxhaj uron Gordon për pozitën në administratën Biden

Radio-Ahireti

​Rama reagon pas publikimit të hartës së Vuçiq: Hartë leshi nga ai që luan me kukulla në Facebook

Radio-Ahireti

Mushkolaj: Veç Vjosa Osmani mund të shkruajë për Betejën e Koshares pa e përmendur UÇK-në

Radio-Ahireti

Visar Ymeri vetëm katër ministra i quan emërime shumë të qëlluara

Radio-Ahireti

Këta janë deputetët e mundshëm të cilët do të zëvendësojnë ministrat

Radio-Ahireti