hoti-osmanit:-askush-nuk-mund-ta-barte-frymen-rugoviane-ne-kampet-tjera-politike

Hoti-Osmanit: Askush nuk mund ta bartë frymën rugoviane në kampet tjera politike

“Faktet janë fakte, e shteti, shtet, dhe LDK e ka obligim do ta mbrojë shtetin e Kosovës nga ata që po angazhohen për ta rrënuar atë”, tha Hoti, gjatë një tubimi elektoral në Vushtrri.

Sipas tij, me qeverisjen e LDK-së, gjatë vitit 2021 do të përmbyllet dialogu me Serbinë, do të zbatohet marrëveshje e Uashingtonit si dhe do të arrihet që në mënyrë meritore Kosova të marrë liberalizimin e vizave. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Basha uron Osmanin: I bindur që ajo do ta mundësojë unifikimin e faktorit politik të Kosovës

Radio-Ahireti

Të dhënat tregojnë më në fund se sa efikase është vaksina kundër Covid-19

Radio-Ahireti

Pallaska: Sjellja aktuale e LDK në raport me VV – rasti ku viktima dashurohet në dhunuesin

Radio-Ahireti

Arifi: Do të mbetem në Preshevë

Radio-Ahireti

Edhe Prizreni fillon me gjoba për partitë, dënon me nga 2 mijë euro PDK-në dhe AAK-në

Radio-Ahireti

Hoti: LDK punon e nuk flet me megafon si në regjimet e mëparshme

Radio-Ahireti