hoxhaj,-kritika-nderkombetareve:-ceshtja-e-kosoves-te-mos-shkoje-ne-pafundesi

Hoxhaj, kritika ndërkombëtarëve: Çështja e Kosovës të mos shkojë në pafundësi

“Bashkësia ndërkombëtare nuk ka mbërri deri më tash që të ofrojë atë që do të duhej të ofronte në kuadër të anëtarësimit të Kosovës në OKB’, tha Hoxhaj në Pressing.

“Në duhet të shohim se si të forcojmë ekzistencën tonë sepse nuk mund të shkojë në pafundësi…’, shtoi ai.

“Këtu partnerët tanë europianë e amerikanë duhet ta kuptojnë një herë e përgjithmonë se s’mund të mbesim 20 vjet jashtë OKB’së se nuk mund të vijmë edhe në zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe të bisedojmë për këtë temë”, theksoi Hoxhaj.

“Unë mbes në planin A, Pakoja e Ahtisarit, marrëveshjet e Brukselit”, thotë Hoxhaj.

TË ngjajshme

 Haradinaj-Stublla i reagon Gërvallës për lejën që MPJ ia dha Petkoviqit

Radio-Ahireti

Në Serbi dyshojnë në atë që thotë Vuçiqi se çdo vit ndahen 600 mln € për serbët në Kosovë

Radio-Ahireti

Biden në pushtet shansë “e artë” për Kosovën, kërkohet që qeveria e re ta ketë prioritet dialogun

Radio-Ahireti

Ndalohet polici që plagosi dy qytetarët në Dragash

Radio-Ahireti

Shumë shpejt spitalet nuk do ta përballojnë fluksin e pacientëve

Radio-Ahireti

​Ulqini gati për sezonin e verës, premton zbritje për kosovarët

Radio-Ahireti