hoxhaj:-letra-e-biden-parametër-i-ri,-unë-adresa-e-vetme-ta-përmbyllë-dialogun

Hoxhaj: Letra e Biden parametër i ri, unë adresa e vetme ta përmbyllë dialogun

Hoxhaj, në intervistën e tij në kanal 10 ka thënë se ka nisur një fillim i ri në politikën e jashtme, pas letrës së presidentit të SHBA-së, Joe Biden, duke thënë se është bërë një momentum i ri.

“Fillim i ri në politikë të jashtme është letra e presidentit Biden, një momentum i ri. Fillimisht duhet letra të shihet si parametër i ri në politikë të jashtme.”, ka thënë Hoxhaj.

Ai ka thënë se kjo letët duhet të shihet si bazë e te se si duhet të lëvizë politika e jashtme, duke shtuar se i njeh personalisht edhe Joe Biden edhe Antoni Blinken.

“Kjo letër duhet të shihet si bazë e re se si duhet të lëvizë politika e jashtme e Kosovës. Uë mendoj që jam kredibil për ta udhëheqë Kosovën ndërkombëtarërisht. Unë jam një njeri që i kam besuar dialogut, dhe PDK është e njëjtë. Bidenin e njoh edhe personalisht, edhe Antoni Blinken dhe të tjerë.”, ka shtuar ai.

TË ngjajshme

Lladrovci uron Thaçin për ditëlindje: Vendin tënd nuk ka bir nane që e zë, as sot, as kurrë!

Radio-Ahireti

Ambasada e SHBA-ve flet për “Non-Paper”, citon deklaratën e zëdhënësit të Shtëpisë së Bardhë

Radio-Ahireti

Albin Kurti e mban “peng” Agim Bahtirin, nuk i jep siguri për rikandidim në Mitrovicë

Radio-Ahireti

Shoqëria Civile: Të tërhiqet iniciativa për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme

Radio-Ahireti

“Nevojitet arsyetim ligjor për rinumërim total të votave”

Radio-Ahireti

Ismaili: Për Albin Kurtin  më me rëndësi ishin zgjedhjet në Shqipëri se jeta e kosovarëve që po vdesin në mungesë të vaksinave

Radio-Ahireti