hyseni:-vv-po-ben-politike-nataliteti,-kjo-eshte-e-rrezikshme-per-grate

Hyseni: VV po bën politikë nataliteti, kjo është e rrezikshme për gratë

“Paga minimale tash është edhe në program të VV-së edhe në program të PDK’së edhe në program të LDK-së’, tha Gjinovci në T7.

“Për pagën minimale ka shumë hipokrizi”, thotë Hyseni.

“Sot nëse e shikon programin e Lëvizjes Vetëvendosje nuk është dividenta fare”, shtoi ai.

“Unë e kam parë një lloj politike të natalitetit te VV çka unë e gjykoj se është jashtëzakonisht e gabuar dhe problematike”, thotë Hyseni.

“Janë politika që gjithmonë shkojnë në kurriz të të drejtave të grave. Këtu është kur flitet për pagesën e lehonisë”, tha ai.

TË ngjajshme

Varianti i ri i COVID-19 në Kosovë, IKSHPK thirrje qytetarëve: Qëndroni në shtëpi

Radio-Ahireti

​Shqipëria nxjerr “pasaportën e vaksinimit”

Radio-Ahireti

Haradinaj i shpreh ngushëllime familjes mbretërore në Angli për vdekjen e Princit Philip

Radio-Ahireti

Të dhënat tregojnë më në fund se sa efikase është vaksina kundër Covid-19

Radio-Ahireti

Për gjysmë viti policia shqiptoi 128 mijë e 364 gjoba për shkelësit e masave anti-COVID

Radio-Ahireti

Në SHSKUK po trajtohen 900 pacientë me COVID-19

Radio-Ahireti