ihmk-paralajmeron-vershime-te-reja-ne-kosove

IHMK paralajmëron vërshime të reja në Kosovë

Reshjet të cilat pritet të fillojnë nga datë 23/01/2021, fillimisht do të përfshinë pjesën perëndimore të Kosovës (Brezin malorë të Alpeve Shqiptare), do të shtrihen gradualisht kah lindja, fillimisht me intensitet mesatarë deri të lartë, duke përfshi disa pjesë të komunave si: Gjakovë, Junik, Deçan, Pejë, Istog, Klinë, Malishevë, Rahovec, Therandë, Mamushë, Prizren, Dragash etj, të cilat mund të shkaktojnë vërshime të shpejta.

Në pjesë të tjera të vendit pritet që sasia e reshjeve të jetë më e vogël.

* Ky është njoftimi formal për këtë ngjarje dhe se kjo nuk do të thotë se do të ndodhë përmbytja e shpejtë, por ajo është e mundur.

The post IHMK paralajmëron vërshime të reja në Kosovë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Mbi 717 mijë euro ndihmë nga diaspora vetëm për menaxhimin e COVID-19

Radio-Ahireti

BANORËT E FUSHË KOSOVËS ENDE ME PROBLEME ME UJË TË PIJSHËM

Radio-Ahireti

5,279 raste aktive me coronavirus në Kosovë, infektologu Ramadani flet për variantin e ri

Radio-Ahireti

Nazim Neziri, 105 vjeçari nga Vitia që ka agjëruar 96 Ramazana (Video)

Radio-Ahireti

Zgjedhjet e 25 prillit, Rama merr urimet e para nga Erdogani

Radio-Ahireti

Lojërat Olimpike të Pekinit: SHBA tërheq deklaratën e bojkotit

Radio-Ahireti