indonezi,-nga-moti-i-keq-permbyten-mijera-shtepi

Indonezi, nga moti i keq përmbyten mijëra shtëpi

Moti i keq ka përfshirë të dielën në mbrëmje rajonin Bekasi në Javan Perëndimore, ku si pasojë janë përmbytur mijëra shtëpi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Kryetari i Agjencisë për situata emergjente (BPBD) të rajonit Bekasi, Henri Lincoln, deklaroi se gjatë përmbytjeve u goditën së paku 12 provinca në këtë rajon.

Është konfirmuar se janë përmbytur më shumë se 5.670 shtëpi. Lincoln tha se momentalisht nuk kanë informacione për viktima në njerëz, as të lënduar, ndërsa në rrjedhë janë aksionet për ndihmë të banorëve në rajonet e goditura.

Moti i keq goditi edhe disa pjesë të Xhakartës, ku u evakuuan banorët nga rajoni në të cilën u regjistrua rritje të nivelit të ujit.

The post Indonezi, nga moti i keq përmbyten mijëra shtëpi appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Nxirret trupi i 47 vjeçarit nga Vitia që ra në greminë me veturë

Radio-Ahireti

9 viktima dhe 680 raste të reja me Covid-19

Radio-Ahireti

Anton Quni merr një veprim të papritur

Radio-Ahireti

Sulmet kundër Islamit në Francë u rritën me 53 për qind në vitin 2020

Radio-Ahireti

Albin Kurti me mesazh për mërgatën shqiptare të Maqedonisë së Veriut për regjistrimin e popullsisë

Radio-Ahireti

Puna që kushton me jetë

Radio-Ahireti