instagram-publikon-nje-risi-interesante

Instagram publikon një risi interesante

Ky është një funksion i quajtur “Dhoma të Drejtpërdrejta” dhe lejon deri në katër pjesëmarrës në një “thirrje video të drejtpërdrejtë”, në vend të dy paraardhësve.

Sipas raporteve nga ky rrjet social, ata shpresojnë që Dhomat Live do të inkurajojnë përdoruesit të fillojnë podkastet e tyre, të formojnë grupe muzikore ose në një farë mënyre të bashkohen përmes një platforme.

Ne nuk mund të mos vërejmë ngjashmërinë që Live Rooms ndan me aplikacionin gjithnjë e më popullor Clubhouse, përveç që nuk është e nevojshme të ndizni kamerën atje, ndërsa Instagram ende e kërkon atë.

Ndoshta kjo është një mënyrë që Facebook (pronari i Instagram) të luftojë konkurrencën që përfaqëson Clubhouse, ose të paktën të sigurojë një alternativë për përdoruesit e Android sepse, të paktën tani për tani, Clubhouse është i disponueshëm vetëm për iOS dhe vetëm nëse dikush dërgon ju një ftesë.

TË ngjajshme

Elon Musk tani kontrollon gati krejt planetin nga hapësira

Radio-Ahireti

Si të aktivizoni logon e Apple tek telefoni juaj

Radio-Ahireti

Ju që bëni shumë screenshot në iPhone, a e keni ditur këtë?

Radio-Ahireti

PMCO: Skuadra ‘Kings 007’ nga Kosova në PUBG në garë për 1.6 milionë dollarë

Radio-Ahireti

Si ta kuptoni që dikush po ju përgjon në WhatsApp, Instagram

Radio-Ahireti

Turqi: Prezantohet vetura e parë elektrike turke, e drejtuar nga kryetari Erdogan

Radio-Ahireti