instagram-vjen-me-nje-azhurnim-te-ri-–-nje-perqindje-e-vogel-e-perdoruesve-jane-duke-testuar-opsionin-e-ri

Instagram vjen me një azhurnim të ri – Një përqindje e vogël e përdoruesve janë duke testuar opsionin e ri

Shumë prej nesh pëlqejnë shumë të kalojnë kohë duke shikuar videot Reels në Instagram, shkruan lajmi.net.

Tani, kompania ka vendosur të bëjë gjërat paksa më interesante, dhe një opsion i ri veçse është duke u testuar nga një përqindje e vogël e përdoruesve.

Opsioni më i ri është Reels Remix, që lejon përdoruesit të aktivizojnë dhe të bëjnë një video me reagimin e tyre krah për krah videos origjinale.

Ky opsion është inspiruar nga TikTok dhe pjesa më e mirë është se kjo do ta bëjë shumë më të lehtë për personat që duan të krijojnë këtë lloj të videos pa pasur nevojë të përdorin aplikacione tjera.

Një pjesë e vogël e përdoruesve veçse iu është shfaqur ky opsion i ri dhe është duke u testuar, për të parë se sa i përshtatshëm është.

Sapo të përfundojnë testimet dhe të bëhen ndryshimet e fundit (nëse janë të nevojshme) ky opsion do të bëhet i qasshëm për të gjithë përdoruesit e platformës sociale. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

iPhone 12 Pro Max mposht Samsung Galaxy S21

Radio-Ahireti

Publikohen pamje të iOS të ri

Radio-Ahireti

Së shpejti llogaria juaj do të mbyllet në WhatsApp nëse nuk e pranoni këtë

Radio-Ahireti

Zuckerberg: Në 2030 njerëzit do t’i bëjmë “teleport”

Radio-Ahireti

Shenjat që tregojnë se dikush ju ka hakuar telefonin

Radio-Ahireti

Shefi ekzekutiv i Twitter e ka nxjerrë në shitje postimin e tij të parë si art digjital, çmimi është $2,500,000

Radio-Ahireti