Image default

Intelektualit nga Drenoci i mbetet peng që nuk kandidoi për deputet me Vetëvendosjen

Krasniqi në emisionin #gjesi e ka pranuar se deklarata e tij ka bërë bujë.

“Unë kam dal vetë jam revoltu, pastaj kjo ka bërë bujë”, thotë ai, duke shtuar se Malisheva është vend i patriotizmit.

“Malisheva është vend i patriotizmit, nuk është i intelektualizmit”, shton ai.

Ai ka thënë se vatër e intelektualizmit është Gjakova.

Krasniqit i ka mbetur peng që nuk është futur në listën e Vetëvendosjes për deputet.

“Kam pas dëshirë me hi në listë të VV-së, arsyeja me i marrë 43 mijë vota e jo me mbet në prag. Ka shku me vonesë kërkesa ime, ka qenë një gjigant i veprimtarisë kombëtare, Gani Krasniqi. Nëse edhe Albini dështon do të jemi në një situatë që dot ë pasojë me eksod do të boshatiset e tërë Kosova”, tha ai.

TË ngjajshme

Kurti, Haxhiu, Aliu dhe të tjerët nuk do të mund të zëvendësohen në listën e VV-së

Radio-Ahireti

Hoxhaj në Skënderaj: Fitorja e PDK-së nga Drenica po shtrihet në tërë Kosovën

Radio-Ahireti

Haradinaj: Për pesë minuta mund të merrem vesh me Kurtin për krijimin e qeverisë

Radio-Ahireti

Tërmkolli: Rugova dhe Demaçi janë personalitetet më të shquara shqiptare të shekullit

Radio-Ahireti

Molliqaj: Në këtë mandat nuk do të kemi president as kryeparlamentar, ka vetëm Albin

Radio-Ahireti

Kjo është logoja e 13 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Radio-Ahireti