iphone-13-do-te-jete-telefoni-me-1tb-hapesire

iPhone 13 do të jetë telefoni me 1TB hapësirë

Samsung ka ofruar modele 1TB prej dy vitesh duke filluar me Galaxy S10. Dhe tani Apple është gati të bëjë të njëjtën gjë me familjen e ardhshme iPhone 13 përveç lançimit të skaneri LiDAR për të gjitha modelet.

Aktualisht e vetmja pajisje iOS që ka 1TB memorie është iPad Pro. Por vetëm përdoruesit e fuqishëm kanë nevojë për kaq shumë kapacitet në një smartfon.

Të kesh 1TB në një smartfon mund të duket diçka e tepërt vetëm nëse vendosni të realizoni foto në formatin ProRAW të Apple të cilët konsumojnë 10-12 herë më shumë memorie. Realizimi i videove 4K me 60fps gjithashtu zë shumë hapësirë kur vetëm 1 minutë i saj zë 500MB.

TË ngjajshme

Universiteti i Kinës teston sistemin e njohjes së fytyrës

Radio-Ahireti

Publikohen pamje të iOS të ri

Radio-Ahireti

Kaq para i fitoi Apple falë pandemisë

Radio-Ahireti

Maskat nuk po hiçen, Apple teston një mënyrë të re për të zhbllokuar iPhone

Radio-Ahireti

Ju që bëni shumë screenshot në iPhone, a e keni ditur këtë?

Radio-Ahireti

Adoleshenti gjenial deklarohet fajtor për hakimin e faqeve të Twitter të shumë personave të famshëm

Radio-Ahireti