Image default

Isa Mustafa tallet me Vjosa Osmanin: Më dhimbset kur e shoh në marshet me Kurtin

“Unë i kam lënë të gjithë ta thonë atë që e mendojnë, pa asnjë ndikim”, ka thënë Mustafa gjatë një intervistë për RTK-në.

Sipas tij, vet fakti se Vjosa Osmani ka garuar si kandidate e LDK-së për kryeministre, nuk ka qenë e rrugës që t’i themi “dil e fol për Albin Kurtin”.

“Ajo ka thënë deklarata të ndryshme për Kurtin, por tash që i ndërron bindjet politike dhe kalon në Vetëvendosje, është diçka tjetër. Nuk kam pritur të kalojë në VV, sepse është kalim i madh. Më dhimset Vjosa kur e shoh në këto marshet me Kurtin, sepse ka qenë kuadër i yni dhe kemi besuar se ka ide të qëndres së djathtë dhe se është përkrahëse e LDK-së”, ka thënë Mustafa.

TË ngjajshme

Në këtë shtet kryhet transplanti i parë i të dy duarve dhe krahëve

Radio-Ahireti

Përfundon numërimi në Dragash, dallim i ngushtë midis LVV-së e PDK-së

Radio-Ahireti

Prishje e kabllos nëntokësore, pa rrymë një lagje në Prishtinë

Radio-Ahireti

Varianti britanik në Kosovë, alarm për kujdes dhe respektim të masave

Radio-Ahireti

Arifi: Mbi 2 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Preshevë

Radio-Ahireti

Lista Serbe: Trajkoviq po mbron vetëm interesat e Kurtit dhe njerëzve rreth tij

Radio-Ahireti