ish-anetari-i-ldk-se:-gabime-jane-bere-edhe-para-se-te-vij-isa-mustafa,-por-jo-deri-ne-kete-shkalle

Ish-anëtari i LDK-së: Gabime janë bërë edhe para se të vij Isa Mustafa, por jo deri në këtë shkallë

Osmani në emisionin “Dpt te Fidani” në T7 tha se gabime në LDK kanë ndodhur edhe para ardhjes së Isa Mustafës si lider i partisë, por ato gabime sipas tij, nuk ka qenë në shkallën që arritën me ardhjen e tij.

“Unë mendoj që janë disa faktorë që LDK’ja ka rënë, sepse LDK’ja e humbi demokracinë e brendshme dhe erdhi deri në një udhëheqje, hierarki vertikale e cila nuk i interesonte çështja e zhvillimeve të demokracisë në parti dhe grumbullimi i funksioneve të shumë njerëzve, pasi që një grumbullim i tillë e humb efikasitetin e veprimit politik dhe institucional në këtë mënyrë ata u brokratizuan dhe kështu u spastruan gradualisht. Dikë në heshtje, dikë me injorime e dikë me largime dhe gradualisht u formua një struktur e injorantëve në krye tëëpartisë.

Osmani thotë se Mustafa e ashpërsoi diferencimin në LDK.

“Gabime jane bërë edhe para ardhje të Isës, si lider i fundit. Por ato gabime nuk ka qenë në atë shkallë sa që ndodhen me ardhjen e tij. Ky e ashpërsoi diferencimin në LDK”, tha Osmani.

TË ngjajshme

Lul Raka si kryesues i Bordit Këshilldhënës: Nuk kemi thënë të bëhet lehtësimi i masave

Radio-Ahireti

BE: Kompromis me SHBA për mosmarrëveshjen tregtare

Radio-Ahireti

Kontejneri me 143 kg kokainë, arrestohen dy administratorët e kompanisë

Radio-Ahireti

Adriana Matoshi publikon rezultatin e testit për COVID-19

Radio-Ahireti

​Hoxhaj takon Lladrovcin: Drenasi, shembull si qeveriset

Radio-Ahireti

Shoqata e Gastronomëve e fton Qeverinë Kurti për bashkëbisedim: Nuk duam protesta, por bashkëpunim

Radio-Ahireti