ish-ministri-selimi-reagon-per-manastirin-e-decanit:-vlerat-fetare-s’jane-sulmuar-asnjehere-nga-shqiptaret

Ish-ministri Selimi reagon për Manastirin e Deçanit: Vlerat fetare s’janë sulmuar asnjëherë nga shqiptarët

Për këtë  ka reaguar Selim Selimi, ish-ministër nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Ai tha se shumë kujt nuk i konvenon harmonia dhe kujdesi historik i qytetarëve të Deçanit për manastirin e tyre.

“Janë të pasakta pretendimet e Europa Nostra se ky manastir është në rrezik të lartë, siç i quan ajo nga “ekstremistët lokalë””, shkroi Selimi në profilin e tij në Facebook.

Më tej, ai shtoi se vlerat kulturore e fetare asnjëherë nuk janë sulmuar nga shqiptarët, përkundrazi janë mbrojtur me çdo çmim dhe në çdo kohë. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

“Do të shkoj Lumezi”, Këshilli Prokurorial i reagon Kurtit, ia bën me dije se s’është kompetent për shkarkimet

Radio-Ahireti

Hoxhaj, kritika ndërkombëtarëve: Çështja e Kosovës të mos shkojë në pafundësi

Radio-Ahireti

Macron dhe Merkel thirrje Putinit të tërheqë trupat nga kufiri me Ukrainën

Radio-Ahireti

Mbi 7 mijë raste të reja dhe 60 vdekje nga COVID-19 në Suedi

Radio-Ahireti

Banorët e Karaqevës i shkruajnë Kurtit, Osmanit e Konjufcës: Mos lejoni coptimin e tokave

Radio-Ahireti

Shkullaku: Energjitë e Kurtit janë të fokusuara në politikat e brendshme

Radio-Ahireti