islami-per-haradinajn-president:-nese-nuk-e-ke-nje-uck-ne-dialog,-vec-ke-me-kenaq-vuciqin

Islami për Haradinajn president: Nëse nuk e ke një UÇK në dialog, veç ke me kënaq Vuçiqin

“Po të isha Albin Kurti une, e kisha lut Ramush Haradinaj për kryetar, për arsye se me heq përgjegjësinë prej vetes. Ai është tek në ushtri ushtëi dhe e bëri me gjoks. Ai po i vazhdon asaj rruge. Jepja detyrat që ku e ki detyrat qe ku e ki presidencën”, tha Islami.

Islami në T7 tha se nëse në Qeverinë e Kosovës nuk ka përfaqësues të UÇK-së, atëherë Aleksandër Vuçiq do të jetë fitues.

“Unë  e kisha nda përgjegjësinë me UÇK-në. Duhet me pas UÇK-në e përfaqësume në një mënyrë ose tjetër.  Nëse nuk e ki një UÇK aty veç ki me knaq Vuçiqin. Ai është fitues, ai thotë po jau lidhi kur po du. Po jau qoj në burg. Fatmir Limaj jau qita prej loje edhe këtu s’ka.

Vuçiqi UÇK’në e shkatërroi. Unë mendoj që për inat të Vuiqit. Porosia më e mirë që kishim mujt me jau qu si Kosovë e bashkume, para një momenti historik, para një marrëveshje dialogu, me pas Ramush Haradinaj si një siguresë, si një ekuilibër”, shtoi Islami.

 

TË ngjajshme

Mbi 90 mijë viktima që nga fillimi i pandemisë në Francë

Radio-Ahireti

Pas protestave që patën, punonjësve të Shërbimit Korrektuese i ndahen mjete shtesë

Radio-Ahireti

Aksident i rëndë në Deçan, tetë të lënduar – tre në gjendje të rëndë

Radio-Ahireti

Policia në terren për zbatimin e masave antiCOVID-19

Radio-Ahireti

Analisti politik tregon sa deputetë do të kenë partitë politike në Kuvend

Radio-Ahireti

Szunyog e sheh pozitive që Kurti tash e radhit si prioritet të katërt dialogun me Serbinë

Radio-Ahireti