ismaili-flet-per-zgjedhjet-e-14-shkurtit,-tregon-ku-dallon-lista-e-pdk-se-prej-atyre-te-partive-tjera

Ismaili flet për zgjedhjet e 14 shkurtit, tregon ku dallon lista e PDK-së prej atyre të partive tjera

Në emisionin DPT te Fidani, Ismaili tha se ata i ofrojnë votuesve listën më të mirë zgjedhore.

“Kriteret kanë qenë të ndryshme, nuk është vetëm një kriter”, thotë Ismaili.

“Ne konsiderojmë se është lista me kualitetin më të lartë”, thotë ai.

“Lista jonë është listë që mbron të kaluarën, historinë por në anën tjetër jep zgjidhje për problemet e të tashmes dhe të ardhmes. Shumica e listave të tjera janë njëdimensionale”, thotë Ismaili.

“PDK ka një përfaqësim nga të gjitha komunat. Është lista e vetme që e ka UÇK’në të përfaqësuar jo vetëm nga një zonë ose rajon. Nga të gjitha anët e ke të përfaqësuar në listën e PDK’së UÇK’në”, tha Ismaili.

TË ngjajshme

Ambasadori francez në Beograd: Ka kushte speciale për liberalizim, Kosova nuk i ka plotësuar

Radio-Ahireti

​Numërohen 72.16% e votave: PS 48.78%, PD 39.05%, LSI 6.8%, PSD 2.28%

Radio-Ahireti

Mbi 40 zyrtarë u akuzuan për mosdeklarim të pasurisë, me Ligjin e ri parashihen sanksione të ashpra

Radio-Ahireti

Rifat Jashari: Po qe nevoja, me këta meshkuj që i kam prapë i përgjigjemi Serbisë në çdo aspekt

Radio-Ahireti

“Uniformat blu, në krye të detyrës”, policia kontrollon në çdo cep të Kosovës në funksion të masave anti-Covid

Radio-Ahireti

Konfirmohet infektimi për herë të dytë me COVID-19 te disa pacientë në Kosovë

Radio-Ahireti