ja-si-po-i-kalon-ditet-ivanka-trump-pas-largimit-nga-shtepia-e-bardhe

Ja si po i kalon ditët Ivanka Trump pas largimit nga Shtëpia e Bardhë

Së fundmi, vajza e ish-presidentit, Donald Trump, u fotografua duke shpalosur talentin në golf, në fushën në pronësi të babait të saj në Majami, “Trump National Doral”.

Edhe Trump mbërriti aty të mërkurën pak minuta pas së bijës, por nuk luajti bashkë me ta.

Kompleksi sportiv, i blerë nga Trump për 150 milionë dollarë në shkurt 2021, është 90 minuta larg rezidencës së ish-presidentit në Mar-a-Lago, ku tashmë po jeton bashkë me Melanian dhe djalin e tyre Barron.

Ndërsa Ivanka dhe bashkëshorti i saj Jared, i cili gjithashtu ishte këshilltar i Trump gjatë katër viteve në detyrë, jetojnë në një prej zonave më luksoze të Majamit, buzë oqeanit. Përgjatë javëve të fundit ata kanë shijuar motin e ngrohtë të Floridës.

Prania e tyre në klubin sportiv mund të jetë e lidhur edhe me përpjekjet për ta rigjallëruar pas goditjes që ka marrë për shkak të pandemisë.

“Bloomberg” raporton se xhiro vjetore e resortit në vitin 2020 është pakësuar me 30 milionë dollarë krahasuar me vitin 2019.

TË ngjajshme

Pas dyshimeve për manipulime, fillon rinumërimi i votave në QNR

Radio-Ahireti

KEDS apelon për kursim të rrymës

Radio-Ahireti

Kuvendi do të përfaqësohet nga 14 deputetë që kanë aktakuza aktive

Radio-Ahireti

Kosova nga nesër në listën e Zvicrës për karantinim

Radio-Ahireti

Gropat gjigande në Siberi që kanë frikësuar njerëzit

Radio-Ahireti

Specialja e publikon aktakuzën ndaj Pjetër Shalës, përmenden edhe Sabit Geci e Xhemshit Krasniqi

Radio-Ahireti